İşlek Halı Koltuk Yıkama

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
146 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Gümüşler Akçeşme Mah. 2608 Sok. No:16 Denizli / Merkez
  • TELEFON: 0 258 263 10 55
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 20:30
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

       HALILARINIZI MI YIKATACAKSINIZ ?

Halı yıkama evimizin vazgeçilmez temizlik işlemlerinden bir tanesidir. Türk ailelerinin her bahar temizlik yapmaları bir gelenek olduğu gibi, apartman yaşamak ve çalışan bayanların çokluğu sebebiyle halı yıkama bir sektör olmuştur.
Halılarınızı bilinçsiz halı yıkamacılar tarafından yıkanırsa veya evde uygulanan yanlış temizlik işlemleri sonucu hem sağlığınız hem de halınızın ömrü açısından olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Evde yapılan halı yıkama işlemlerinde, halı yüzeyinin parlak görüntüsü yanıltır aslında kirler ve lekeler çıkmamıştır. Halınızın yüzeyindeki kirlerin dibe itilmesiyle geçici ve yanıltıcı parlaklık elde edilmiştir. Bununla birlikte halının tam kurutulmaması halı dokularının her geçen gün zayıflamasına ve zaman içinde kopmasına neden olabilir.

Yüksek Yıkama Kapasitesi Ve Profesyonel, Deneyimli Genç Kadromuzla, Kesintisiz Hizmet Vermekteyiz

Koltuklarınızı ve çekyatlarınızı evinizde yerinden kaldırmadan yerleşim düzenini bozmadan temizliyoruz.

Bu temizleme işlemi için yüksek vakumlu makineler ve özel kir sökücü şampuanlar kullanıyoruz.
Bu işlem 1 ile 2 saat sürmektedir.
Koltuk ve çekyat temizliyi püskürtme fırçalama ve vakumlama sistemi ile yapılır.

YERİNDE YIKAMA NEDİR?

Yerinde Temizlik, Temizliği zor ve zahmetli olan ve yerinde temizlenmesi gerek bir takım eşyaların, halıların, koltukların, halıfleks temizlenmesinde yerinde yıkama hizmeti sunmaktayız.

Taşınamayacak veya yerinde yıkanması gereken halı ve koltuklarınız için Denizli Merkezli firmamızdan yerinde yıkama talebinde bulunabilirsiniz.

HALILARINIZIN TÜM TEMIZLIK AŞAMALARINI ÖĞRENMEK ISTEMEZ MISINIZ?

Toz Alma

Yıkama

Kurutma

Hav Alma ve Son Kontrol

Paketleme

Toz Alma
Birkaç aşamadan oluşan halı temizleme işleminin ilk aşaması toz alma işlemidir. Toz alma işlemi, toz alma makinası veya toz dolabı denen bir makine ile yapılmaktadır. Tozları ve kaba pislikleri alınan halılar daha sonra havuzlama için yıkama aşamasına alınır.
Yıkama
Halılar öncelikle içi, su ve halı deterjanı veya şampuanıyla dolu olan bir havuzda bir süre bekletilir. Halı dokularındaki kirler yumuşatılarak halı temizleme işlemi ön hazırlık yapılmış olur.
Halı yıkama işleminde manuel kullanımın etkin olduğu yarı otomatik makina ve otomasyonun hakim olduğu tam otomatik halı yıkama makinası kullanılır.
Yarı otomatik halı yıkama makinası kullanıldığı zaman halılar düz zemin üzerine serildikten sonra şampuanlama, kirli sudan ayırma gerekirse tekrar şampuanlama ve ardından durulama yapılır.
Tam otomatik halı yıkama makinaları tercih edildiği zaman halı, yürüyen bant sisteminde ıslatma, şampuanlama, durulama, kirli suyu sıyırma, vakumlama ve rulo halinde sarma gibi farklı aşamalardan geçerek temizlenir.
Durulama
Yıkama işlemini durulama aşaması takip eder.
Durulama, su tatbik edilerek uygulanır ve halı üzerinde deterjan kalıntısı bırakılmamaya dikkat edilmelidir.
Kurutma
Kurutma işlemi için kışın havalandırma ve ısıtma cihazlarının kullanıldığı kurutma odalarından faydalanılır. Kurutma odalarında, ısıtıcılar tarafından verilen sıcak hava ve bu havanın devir daim yapılması sayesinde halılar üzerindeki nem buharlaşarak atılır. Halılar kuruduktan sonra bir süre de havalandırılmaları için askıda kalır.
Yazınsa; yağış olmadığı zamanlarda halılar, asılarak açık havada kurutulur. Güneş ışığının halılara direkt vurmaması ve halıların tozlanmaması için mutlaka üstlerine koruma yapılmalıdır. Kullanılacak askıların iz bırakmayacak yapıda olmasına ve ileride çürüme olmaması için halının nemden tamamen arındırılmasına dikkat edilmelidir.
Hav Alma ve Son Kontrol
Halılar kuruduktan sonra kontrol ünitesine alınır. Kuruyan halıların üzerinde oluşabilen toz ve tüy parçacıklarının alınması olan hav alma işlemi elle veya otomatik hav alma makinelerinde yapılabilir.
Bu işlem yapıldığı sırada halı yıkama sürecinde gözden kaçan lekeler kontrol edilir, lekeye rastlanılması durumunda özel leke çıkarıcı ile lekeye lokal işlem yapılır.
Paketleme
Bu işlemlerden sonra halı, paketlenerek teslim edilmeye hazır hale getirilir. Özel kılıflarla halının ambalajlanması, teslim sürecine kadar halının temiz kalmasını sağlar.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.